Kategoriler
Chandler Ceviz Fidanı

Chandler Ceviz Fidanı Fiyatları

Chandler ceviz fidanı fiyatları fidanın boyuna ve fidanın sahip olduğu sertifika türüne göre değişmektedir. Doğru fidan seçimi sadece boyuna ve sertifikasına göre yapılmamalıdır. En iyi fidanı seçmek için daha birçok özelliği göz önünde bulundurulurken uzman personellerimiz doğru tercihi yapabilmeniz için destek olacaktır.

Her dönem insanoğlu için en sağlıklı besinlerden biri olarak tüketilen ceviz, fidan olarak satın alınarak büyük tarlalara dikildiği gibi teras ve bahçeye ekerek büyütmek mümkündür. Kendi yetiştirdiği cevizin tadını ve hazzını almak isteyen insanların ilk tercihi olmaktadır.

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Genelde incecik kabuğu, büyük ebatlarda olması ve yüksek verime sahip olmasıyla Chandler ceviz fidanı ön plana çıkmaktadır. Chandler ceviz fidanı sahip olduğu özellikler sebebiyle üreticilerin ilk tercihi haline gelmiştir. Doğru ekim teknikleri ve özenli bir yetiştirme süreci ile üreticisini her zaman mutlu etmeyi başarmıştır. Bu sebeple müşterilerimize en ucuz Chandler ceviz fidanı fiyatları sunabilmek için her gün çalışma yapmaktayız.

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

En Ucuz Chandler Ceviz Fidanı Fiyatları

Bu özel cevizin kökeni Amerika Birleşik Devletleri olmakla beraber ABD’de bulunan en kıymetli ceviz türlerinden birisidir. ABD üreticileri tarafından bu ceviz fidanı yüksek verimliliği ile bilinir. Diğer ceviz çeşitlerine göre yayvan büyüyen bu ceviz fidanı, oval aynı zamanda pürüzsüz cevizler verir. Chandler ceviz fidanının bir diğer özelliği ise, kabuğundan çok kolay ayrılabilmesidir. Hasat zamanı ise bulunduğu rakıma ve konuma göre değişiklik gösterebilse de genelde eylül ayı içerisinde hasat yapılabilmektedir. Çok yüksek rakımlarda ceviz fidanı dikimi pek önerilmemektedir buna rağmen hava sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerde dahi yüksek verim elde etmek mümkündür. Diğer fidanlara kıyasla daha bodur olması hem hasat sırasında kolaylık sağlar hem de daha az yer kaplar. Chandler ceviz fidanı fiyatları meyve özelliklerine ve fidan özelliklerine göre değiştiğinden sizlere biraz da bu özelliklerinden bahsetmek isteriz.

Chandler Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli ticari ceviz fidanı çeşitlidir. Chandler ceviz fidanı fiyatları kadar özelliklerinin de önemli olduğundan bahsetmiştik, şimdi bu özellikleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

Chandler Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri
 • Kabuktan ayrılmasüreci oldukça kolay olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye uygundur.
 • Tomurcuklardaki verim ortlalama %85-90 seviyelerinde olup oldukça verimli bir türdür.
 • Chandler ceviz meyveleri yaklaşık 10-13 gram olup, iç ağırlığı ise ortalama 6,5 gramdır.
 • İç oranı ortalama %52-55 seviyededir.
 • Chandler cevizi %90-100 oranında beyazlığa sahiptir ve içleri bütün şekilde çıkar.
 • İnce kabuklu, oval ve az pürüzlü şekille sahiptir.

Chandler Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri

 • Dalların ucunda meyvelerin doluştuğu gibi dalların yan taraflarında da meyve oranı oldukça yüksektir.
 • Chandler ceviz ağaçları 700 saat soğuklanmaya ihtiyaç duyar. Kış aylarında +7,5 derecenin altında 30 gün geçirmesi gerekmektedir. Türkiye’de akdeniz kıyılarında bu şartlarında sağlanması güç olabilir dikim yaparken göz önünde bulundurulması gerekmektedir.
 • Ceviz ağaçları orta kuvvette büyür.
 • Yarı dik olarak gelişir.
 • 4×8 ve 5×7 aralıklarla dikim yapılması tavsiye edilir.
 • Chandler ceviz ağacı hastalıklar konusunda diğer ceviz ağaçlarına göre daha dayanıklı bir türdür.
 • Eylül ayının ortalarına doğru hasat yapımına hazır olacaktır.

Chandler ceviz fidanı fiyatları her ne kadar değişken olsa da siz değerli müşterilerimiz için daima en uygun fiyata en iyi Chandler ceviz fidanı sunmayı hedefliyoruz. Yılların tecrübesine sahip deneyimli personellerimizle hem fidan seçimi sırasında hem de sonrasında sizlere ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği sağlıyoruz.

OY VEREBİLİRSİN - post
Özet
Chandler Ceviz Fidanı Fiyatları
Hizmet
Chandler Ceviz Fidanı Fiyatları
Hizmet Sağlayıcı
Naz Fidancılık,
Türkiye, Telephone No.0534 584 01 42
Alan
Fidancılık
Açıklama
Chandler Ceviz Fidanı Fiyatları piyasada çok değişken olsa da en uygun fiyata en kaliteli fidanlara sahip olabilirsiniz.

“Chandler Ceviz Fidanı Fiyatları” için 5 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir